• Şeyhsinan Mah. Arpalık 2. Sok. No:50 Çorlu / Tekirdağ
 • info@trakyacamdekorasyon.com
 • Akustik Lamine

  Image

  Akustik Lamine Cam


  Gürültü düzeyi yüksek sesli ortamlarda etkili ses yalıtımı sağlamak amacıyla özel geliştirilmiş ve geliştirilmekte olan akustik laminasyonlu camlardır.

  İki cam arası plakanın ses emici ve bağlayıcı özellikli polivinil butiral (PVB) tabaka ile ısı ve basınç etkenleri altında birleştirilmesi ile üretilir.

  Ses yalıtımına katkı sağlayan gürültü geçişlerini azaltan ve aynı zamanda laminasyonlu camın güvenlik özelliğine de sahiptir.

  Çift cam ünitesi bünyesinde kullanıldığında ısı kontrol, güneş kontrol önlemleri ile de kolayca bağdaştırabilmektedir. Ses yalıtım performansı artmaktadır.

  Etkin gürültü yalıtımı için yapıda sadece camda değil, duvar, çatı ve doğramalar gibi ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması gerekmektedir.

  LAMİNE CAM NEDİR?

  İki veya daha fazla plaka camın, PVB denen özel bir tabaka yardımıyla, ısı ve basınç altında preslenmesinden oluşan cam çeşididir.

  Güvenlik camı (security glass) olarak da anılan lamine camlar, özellikle showroom vitrinlerinde, AVM'lerde, hastane ve otellerde tercih edilen cam türüdür.

  LAMİNE CAMIN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

  KAÇ ÇEŞİT LAMİNE CAM VARDIR?

  Lamine camlar 3+3, 4+4, 5+5 ve 6+6 olmak üzere 4 ayrı kalınlıkta üretilmektedir. Bunun dışında farklı kalınlıklarda lamine cam talep edilmesi durumunda, laminasyon makinelerinde özel üretim yapılabilmektedir.