• Şeyhsinan Mah. Arpalık 2. Sok. No:50 Çorlu / Tekirdağ

Albert Genau Isıcamlı Cam Balkon Sistemleri

Image
Bizler Albert Genau ailesi olarak sizlere yıllardır cam balkon sektöründeki öncü lider yapımızı korumaktayız. Tabiisi bu konumumuzda işimizi titizlik ile sizleri üzmeden yapıyor olmamızın büyük bir payı olsa da, sistemlerimizi kullanan siz değerli müşterilerimizin payı da bir hayli büyük durumda.

Sizler Albert Genau ailesinin en önemli parçasısınız!  


Dolayısıyla, ‘’puzzle’’ımızın en değerli parçası olan siz müşterilerimizin sayısı günden güne arttıkça, kendimize şu soruyu sorduk.


Sanıyorum yapılarımızda neler yapacağımızı anlamaya başladınız...
Öncelikle şunu söyleyebilirim ki, burada baş başayız.
Sistemlerimizin kullanımından, cam balkonlarınızı/ kış bahçelerinizi nasıl dekore edeceğinize dair her şeyi konuşacağız.
Ne gibi mi ?
Neden balkon camlama tercih edilmelidir?
Yeni yaşam alanı nasıl değerlendirilir?
Cam balkon dekorasyonunda nelere dikkat edilmelidir?
Hobi bahçesi nasıl olur? 
Kış bahçesine mevsim renklerine göre nasıl dokunuşlar yapılabilir?
 

Tüm bu soruların cevabını öncelikli olarak ilk ağızdan aldığımız müşteri röportajlarımız ile yanıtlayacağız ve ‘’yeni yaşam alanı en güzel nasıl yaratılır’’ın cevabını birlikte bulacağız. Bununla birlikte; haftanın, ayın hatta yılın trend renkleri, çiçekleri, dekorasyon fikirlerini elimizden geldiğince sizlere sunacağız ki sistemlerimiz en güzel nasıl dekore edilir, hep birlikte görelim!
 

Elbette bu kadarıyla da sınırlı değil!
Sürpriz çekilişlerimiz ve hediyelerimiz ile mümkün olduğunca sizlere ulaşmaya çabalayacağız.
Dahası, cam balkonunuza en uygun ve en trend fikirleri vermek için iç mimarımız her daim sabırsızlıkla sorularınızı bekliyor olacak... :)
Öyleyse size şimdiden iyi okumalar diliyor ve heyecanla sizden gelecek dönüşleri bekliyoruz… :)

Isıcam'lı cambalkon Tiara Twinmax, hem görsellik hem de fonksiyon açısından standart cambalkonlardan ayrılarak, balkonu evin kullanışlı bir odası haline getiriyor.

Albert Genau, cam balkon sistemlerinde ulaşılabilmiş en üst düzey cambalkon yalıtımını tüketicilere sunuyor. Cambalkonda yalıtımının artırılması için sektörde ilk defa, mıknatıslı conta, özel uzunluktaki kıl fırça ve EPDM conta kombinasyonunun birlikte kullanılmasının yanı sıra, cambalkon sistemlerinde bugüne kadar karşılaşılan mekanik sorunlara çözüm olarak üretilen sistem, çok rahat ve konforlu bir şekilde, çok uzun yıllar servis istemeden çalışabilmesi için geliştirilmiştir. Özelliklerin videolarını aşağıda detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Dört Mevsim Balkon Keyfi !

Tekcamlı sistemlere göre, 5 kata varan yalıtım vaat eden Albert Genau ısıcam'lı cambalkon sistemi, sanılanın aksine, sadece soğuk havaya karşı yalıtım sağlamakla kalmayıp, uygun cam tercihi ile yazları da serin balkon imkanı sunuyor. Isıcam'lı cambalkon ile kimi bölgelerde 2 ay ile sınırlı kalan balkon keyfi, hangi iklim şartlarında olursa olsun, dört mevsim yaşanabilir hale geliyor.

5 KAT YALITIM


Tiara Twinmax sisteminde kullanılan ısıcamların özelliğine bağlı olarak, tek cam göre 5,1* kata varan daha fazla yalıtım sağlanabilmektedir. Cambalkonda ulaşılmış en yüksek yalıtım. Yazları balkonunuz daha serin, kışları daha sıcak.

*Bu değer; 8 mm tek cam ile (4+16+4) 24 mm argon gazlı Sinerji ısıcam arasındaki ısı geçirgenlik katsayılarını (U değeri) oranıdır. İç ortam ile dış ortamın yalıtımında, sadece cam yüzeyleri dikkate alınmıştır. Kaynak: Trakya Cam - Mimari Camlar Kataloğu


İSPANYOLET KİLİT


Albert Genau'dan cambalkon sektörüne bir yenilik daha! İspanyolet kilit. Şık tasarımı ve kolay kullanımı ile standart zincirli kilitlere göre çok daha kullanışlı. Opsiyonel olarak sunulan gömme kollu ispanyolet kilit, daha fazla güvenlik sağlar.


PASLANMAZ TEKER - 30 YIL GARANTİLİ


Balkonlar dış iklime açık mekanlar olup, sistemin tüm elemanları dış iklime dayanımlı olmalıdır. Cambalkon sistemlerinde, taşıyıcı rulman ve aksam parçaları, mutlaka “paslanmaz” malzeme ile üretilmesi gerekir. Albert Genau cam balkon tekerleri paslanmaya karşı 30 Yıl Garantilidir.


YAY BALKONLARA TAM UYUM


Tiara Twinmax, bulunduğu balkonun şeklini alır. Açılı balkonlar için özel tasarlanmış dikey profilleriyle, farklı şekildeki balkonlarınıza gönül rahatlığıyla uygulatabilirsiniz. Isıcam'lı kanatlar kolayca kayar ve direk olmadan tamamen açık hale getirilebilir.


JALUZİ PERDE


İsteğe bağlı olarak, ısıcam arası jaluzi perde uygulaması yapılabilmektedir. Bu sayede ekstra, perde v.b uygulamalar yapılmadan çok estetik şekilde, güneşi istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.


RÜZGAR KİLİDİ


Geniş cambalkonların çok sayıdaki kanatlarını bir arada tutan, binaların üst katlarında rüzgar alan balkonların kurtarıcısı "rüzgar kilidi". Paslanmaz parçaları ve kusursuz çalışan mekanizmasıyla bir Albert Genau opsiyonu daha.

Slide Master


Durdurulamaz Hareket


SlideMaster’da 150 kg panel taşıma kapasitesine sahip, Albert Genau patentli, paslanmaz rulmanlı, yükseklik ayarı yapılabilen, izlediği yoldaki duruma ayak uyduran süspansiyonlu Speed-HD teker kullanılmaktadır. Tüm kanatlar, konforlu şekilde, en az sürtünme ve ses ile hareket eder, açılıp, kapanır.

4,3 Kat Yalıtım


SlideMaster’ın ısıcam'lı versiyonunda kullanılan ısıcamların özelliğine bağlı olarak, tek cama göre 4,3 kata varan daha fazla yalıtım sağlanabilmektedir. Yazlar daha serin, kışlar daha sıcak.

Her Türlü Köşe Tamamen Açık

L ve U şeklindeki mekanlar için tasarlanan kanat dikme profilleri sayesinde, sistem sorunsuz kullanılabilmekte ve hiçbir sabit köşe birleşim profili kullanılmadan, balkonlar açık hale getirilebilmektedir.

Üç Boyutlu Tam İzolasyon


Sistemde yalıtımı üst düzeye çıkarmak için, cam panellerin dikey birleşiminde, duvar bitimlerinde, ray-panel arası tüm çalışma boşluklarında izolasyon fırçaları kullanılmış olup, sistem sağlanabilecek maksimum yalıtım seviyesine sahiptir.

Albert Genau Tekirdağ Bölge Bayii