• Şeyhsinan Mah. Arpalık 2. Sok. No:50 Çorlu / Tekirdağ

Cam Saçaklar (Canopy)

Image

Cam Saçaklar (Canopy)

Bildiğiniz üzere günümüzde artık hem şıklık hem de bunun yanı sıra güvençok önemli. İyi bir tasarıma sahip olan her yapı, kendi şıklığının önündeaslında ne kadar güvenilir olduğunun da altını çizerek kendi farkını ortayakoymayı amaçlıyor. Hal böyle olunca ister istemez bir mimari yapıda kullanılanher detay hem şıklığıyla hem kalitesiyle hem de güven sağlamasıyla ön planaçıkmak zorunda.Cam saçaklar da kullanım amaçlarına ve mekanlarına göredeğişkenlik gösterse de sizlere şıklığı, kaliteyi ve güveni bir arada sunabilenbir argümandır.Cam saçaklar; dış kapıların üzerine, pencerelerin üzerine, dışmekanların üzerine ve büyük yapıların giriş kısımlarına yağış ve güneştenkorunmak amaçlı yapılmaktadır. Hem şık hem de kullanışlı oluşuyla çok sıktercih edilmektedir. Eski dönemlerden günümüze kullanımı artarak gelenpaslanmaz cam saçaklar, gösterişli duruşu ve zariflikleri ile kendisinigösteren korkuluk modelidir. 


Kullanım alanlarına göre birçok farklı modelde veçeşitte üretilebilen bu modeller, hem şık bir dizayna sahip olmanızı hem degüvenlik tedbirleriniz arasına bir artı değer daha katmanızı sağlayacaktır.Dışarıdan gelebilecek ve engellenebilecek olan tehlikeleri kontrol altınaalabilmenin amaçlandığı bu saçaklar, tozdan, güneş ışınlarından ve yağmurdankorunmayı rahatlıkla sağlayabilir. Cam kanopi , Cam Saçak taşıyıcı yapımalzemeleri genellikle binaya uygun tasarlanmış inox malzemelerden üretilmekleberaber,müşterilerimizin bütçeleri binanın konumu ve özellekleri dikkatealınarak bazen celik konstruksiyon olur Mevcut çelik yapılara avm girişlerineplazalara da uygulanabilmektedir. Bazı özel üretim cam kanopilerimizin statikhesapları yapılarak üzerinde temizlik için çıkılabilmektedir. Bu çok büyük camkanopiler otel girişlerinde, Cam Sundurma alışveriş merkezi girişlerinde,hastane girişlerinde, Paslanmaz Cam Kanopi garaj üstü kapmalarındauygulanmaktadır. 


Tüm cam kanopi sistemlerimiz firmamız tarafından üretilir veen iyi işçilik ile yerine monte edilirler. Kar yükü , rüzgar yükü hesaplarıyapılarak uygulan SUNDURMA-SAÇAK-MARKİZ-KANOPİ ler son derece güvenlimalzemelerdir. Kanopi altından insanları geçeceği ve insanları üsttengelebilecek etkilerden korumak için ihtiyaç duyulan bir sistemdir. Otelgirişlerinde müşterileri, kamusal yapılarda havaalanı vb.) kullanıcıları dışhava şartlarından koruyan mimari elemandır. Cam Sacaklarda Kullanılan CamlarCam olarak 5+5 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 6+6 lamine +temper+delik+rodajlı camlar 8+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 6+8 lamine+temper+delik+ rodajlı camlar 5+8 lamine +temper+delik+ rodajlı camlar 10+10lamine +temper+delik+ rodajlı camlar Transparan cephelerde olduğu gibi camlarönceden belirlenen mesafelerle birbirinden ayrılır ve kendine özgü silikonkullanılarak sızdırmazlık sağlanır. Öne ve yanlara verilecek hafif eğimlerle yağmursuyu serbest düşüş ile indirilebileceği gibi, ön /arka / yanlarda da toplanarakyere borular veya zincirler vasıtası ile akıtılabilir.