• Şeyhsinan Mah. Arpalık 2. Sok. No:50 Çorlu / Tekirdağ
 • info@trakyacamdekorasyon.com
 • Isı Yalıtımlı Alüminyum

  Image

  Isı Yalıtımlı Alüminyum

   


  Trakya Cam Dekorasyon; En popüler ürünlerinden biri Isı Yalıtımlı Alüminyum olarak soğuklardan kırılmış alüminyum çerçeve pencerelerdir ve bu yazıda Isı Yalıtımlı Alüminyum gerçekten ne anlama geldiğini ve bu pencerelerin yararlarını açıklıyoruz.Isı Yalıtımlı Alüminyum olarak soğuk havalardan koruyan pencere nasıl inşa edildiğini anlatmaya çalışıcaz. Daha doğrusu, iletken termal enerji kaybını önleyecek olan iç ve dış pencerenin arasında bulunan conta ve Alüminyum ile birlikte hayatımızı ve enerji tasarrufu nasıl sağlıyor.Pencerelerde enerji kaybının temel önceliği olarak şunu göz önünde bulundurun; doğa sıcaklığı yani dışarısı nekadar soğuk olursa bu içeriye de etki eder Isı Yalıtımlı Alüminyum ile bunun önüne geçebilirsiniz. Bunun bir pencere için anlamı, yaz aylarında sıcaklığın sıcak dıştan serin bir iç mekana akmasını ve kışın iç sıcaklığın soğuktan kaçmayı istediği şeklindedir. Yukarıda bahsedilen ısı bozulma olayı, bu doğal akışa karşı direnç oluşturur ve çift cam ile birlikte boşluğu istenen sıcaklıkta tutmaya yardımcı olur. Bir tüketici için sonuçta daha düşük enerji maliyeti ve daha konforlu bir ev veya iş yeri yaratır. 

  Trakya Cam Dekorasyon'un özel alüminyum çerçeve pencereleri, özellikle Trakya'daki yüksek rüzgarlara dayanıklı hale getirilmekte ve çeşitli stillerde üretilebilmektedir. Tekli asmalı Alüminyum pencere, yatay kayan Alüminyum pencere, sabit Alüminyum pencere ve kanat / tente Alüminyum pencereler sunuyoruz. Tüm Isı Yalıtımlı Alüminyum çerçeve pencerelerimiz ¾ "izolasyonlu.Isı Yalıtımlı Alüminyum pencere çerçevesi seçeneğine ihtiyaç duyarsanız, ücretsiz fiyat teklifi için lütfen bizimle iletişime geçin veya birinci elden ürün sunumlarımızı deneyimleyebileceğimiz Tekirdağ/Çorluda'ki Ofisimizi ziyaret edin.

  Hayatımızda büyük bir öneme sahip kapı, pencere ve cam balkon sistemlerinde karşımıza çıkan alüminyum doğrama oldukça işlevsel yapılara sahiptir. 6 metrelik uzunluklarda kesilerek belirttiğimiz mecralarda kullanılmaya hazır hale getirilen alüminyum profiller, dayanıklı yapısı ile ön plana çıkmaktadır. Isı yalıtımlı veya ısı yalıtımsız olarak kullanılabilme özelliğine sahip olan alüminyum doğrama farklı şekillerde üretilebilme özelliği taşımaktadır. Ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilebilmektedir. Dayanıklı yapısının yanı sıra görsel olarak da dikkat çekici tasarımlarının olması tercih edilirliğinde etkilidir. Lüks ve konforlu görünümü ile cazibesini arttırmaktadır. Dışarıda meydana gelen gürültü, ses, mevsimsel etkilerin sebep olduğu durumlar ve benzeri konularda alüminyum tercih edilmektedir. Çünkü hiçbir şekilde içeriye sızmasına izin vermemektedir.